Станція для юридичних осіб

Найбільшою популярністю серед юридичних осіб користуються мережеві сонячні станції. Конфігурація таких станцій не вимагає використання акумуляторів, що зменшує її вартість в порівнянні з системами з накопичувачами.

Електроенергія мережевої сонячної системи може використовуватися двома способами: заміщати власне споживання підприємства або підлягати продажу за зеленим тарифом.

Продаж по зеленому тарифу

Завдяки державній програмі «Зелений тариф» підприємства мають можливість продажу електроенергії. Ставка зеленого тарифу для сонячної станції залежить від її розташування: на даху або на землі.

Процес оформлення зеленого тарифу для юридичних осіб значно складніше ніж для приватного будинку: потрібна розробка проектної документації, погодження та отримання дозвільних документів.


Схема підключення зеленого тарифу:

Солнечные батареи зеленый тариф для юридических лиц

Ставка зеленого тарифу прив'язана до курсу євро і підлягає перерахунку кожен квартал. Тобто доходи від сонячної станції не схильні до валютних ризиків.

Окупність станції залежить від багатьох параметрів: розміщення на даху або на землі, територіальне розміщення, потужність, вартість і якість обладнання. Ось приклади розрахунку окупності станцій при розміщенні на даху

Станція 100кВт

Наведені нижче цифри включають розробку проекту, якісне обладнання: високоефективні сонячні панелі, мережеві інвертори з гарантійним терміном від 5 років. Для монтажу використовуємо заводські алюмінієві кріплення, спеціалізований солар-кабель 6мм із захистом від ультрафіолетового опромінювання.

Продуктивність і окупність для Києва

Солнечные батареи зеленый тариф для юридических лиц

Для оформлення зеленого тарифу обов'язковим є розробка проекту, його погодження та отримання ряду додаткових документів. Для станцій невеликої потужності такі витрати можуть досягати 15-20% від вартості станції. Саме тому оформлювати станцію за зеленим тарифом менше 50 кВт доцільно, якщо планується надалі збільшувати її потужність.

Мережева сонячна система під зелений тариф для юридичних осіб Житомирська обл.

Станція 300кВт

Для підприємств часто відправною точкою визначення потужності станції є площа даху. Сонячна панелі продуктивніше розміщувати на південний скат даху. Розміщення на східний або західний скати менш ефективне, але також прийнятне.

При розрахунку потенційної потужності станції важливо враховувати розміщенні на даху виходи комунікацій: димоходи, вентиляція та ін. Вони зменшують доступну площу і потрібно враховувати затінення від них.

Продуктивність і окупність для Одеси

Солнечные батареи зеленый тариф для юридических лиц
Сетевая солнечная система под зеленый тариф для юридических лиц

Станція 500кВт

Великі площі даху – це велика перевага, оскільки зелений тариф для сонячної станції розміщеної на даху вищий ніж для наземної станції. Додатковою перевагою є більш дешевий монтаж, що не потребує земляних робіт.

Продуктивність і окупність для Львова

Солнечные батареи зеленый тариф для юридических лиц

Заміщення власного споживання

Отримувати зелений тариф не завжди виправдані витрати для станції невеликої потужності. Для станцій до 50кВт найчастіше більш доцільно встановити сонячні панелі для забезпечення власних потреб підприємства. Це стає особливо актуально з огляду на щорічне зростання комерційних тарифів на електроенергію.

За рахунок постійного зростання тарифів на електроенергію інвестиції в подібну станцію можуть окупатися за 3,5 - 4,5 року і не вимагають узгодження.

Приклад подібної станції в Житомирській області


Сетевая солнечная система для предприятия

Сонячна станція для власного споживання має ряд особливостей: станція забезпечує споживання підприємства в денний час і в дуже важливий аналіз навантажень підприємства.

Наша компанія готова проконсультувати вас з питань розрахунку сонячної станції саме для Вашого підприємства.

Також ми готові зробити коротке техніко-економічне обґрунтування на підставі Ваших даних.

Ваш будинок уже приносить прибуток?

Ми будемо раді вам допомогти обрати підходяще рішення.
А давайте відправимо заявку прямо зараз?

Google+